Apple Ve Kia İşbiriğinde Elektrikli Scooter İddiası

Apple ve Hyundai alt markası Kia arasında devam eden Apple Car görüşmeleri bu ayın başında sona erdi. Ancak iddialara göre, Kia ve Apple arasında elektrikli bir araç geliştirmek için anlaşma geçerliliğini koruyor. Bu anlaşmanın elektrikli scooter geliştirmek için devam ettirildiği de iddialar arasında.

Apple Ve Kia İşbiriğinde Elektrikli Scooter İddiası

Apple ve Hyundai alt markası Kia arasında devam eden Apple Car görüşmeleri bu ayın başında sona erdi. Ancak iddialara göre, Kia ve Apple arasında elektrikli bir araç geliştirmek için anlaşma geçerliliğini koruyor. Bu anlaşmanın elektrikli scooter geliştirmek için devam ettirildiği de iddialar arasında.

İki şirket arasında yapılan görüşmelerin Hyundai tarafından kamuoyuna açıklanması sonrası, Apple görüşmeleri sonlandırdı.

Ancak Kore’den yayın yapan Chosun Biz internet sitesinde yayınlanan bilgiye göre, Apple ile Kia arasında geçen yıl bir mutabakat metni imzalandı.

Bu metinde Apple ve Kia arasında sekiz sektörde işbirliği yapıldığı ve Apple Car projesinin iptali sonrası elektrikli araç için ortaklığın devam ettiği iddia edildi.