Apple Vr Daha Önce Gelebilir

Apple Vr Daha Önce Gelebilir

Apple'ın uzun süredir geliştirdiği ilk VR ve AR gözlüklerine ilişkin genel söylenti, bu ürünlerin 2023'ten önce hayatımıza girmeyeceği yönündedir. Ancak son haberlere göre Apple, VR ve AR gözlüklerini beklenenden daha erken piyasaya sürmeye hazırlanıyor. VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) uzun süredir var olan teknolojilerdir ve teknoloji şirketleri ilerlemek için çok çalışıyorlar. Şimdi farkında olmadan bir çok şeyi yapmak için bu teknolojilere sahip akıllı telefonları kullanıyoruz. Yani aslında hayatımıza dahil ediliyorlar. Ancak, VR ve AR henüz kullanıcı beklentilerini tam olarak karşılamadı.

Çünkü çoğumuzun VR ve AR için birçok gelecek hayali var. Aslında, VR gözlüklerin ortaya çıkmasıyla bu hayaller gerçek oldu. Bununla birlikte, sınırlı içerik nedeniyle, VR ve AR gözlüklerin sağladığı deneyim henüz tatmin edici değil. Dahası, bu gözlüklerin hayatımıza tam olarak entegre edilmesi hala nispeten pahalıdır.

Apple ayrıca VR ve AR gözlükleri üzerinde çalışıyor ve sektöre bu şekilde yön vereceğini hevesle umuyor. Ama en azından güncel fiyat haberleri çok heyecan verici değil çünkü Apple'ın VR ve AR gözlükleri kesinlikle rakiplerinden daha yüksek bir fiyata piyasaya sürülecek. Apple Glass adı, Apple'ın VR ve AR gözlükleri için kullanılır, ancak bu adın VR için mi yoksa AR gözlüklerinden biri için mi yoksa genel bir ad mı kullanıldığı net değildir. Şimdiye kadar bu ürünlerle ilgili en büyük detaylı bilgi, LIDAR sensörleri ile donatılacak olmalarıdır. Aynı zamanda Apple Glass gözlüklerin altı lensle donatılacağı söyleniyor ancak bu lenslerin kullanım amacı henüz belli değil.

Apple'ın özenle geliştirdiği VR ve AR gözlüklerinin genel fikri, gözlüklerin 2023'ten önce satışa sunulacağı ancak bazı haberlere göre Apple, gözlüklerini 2022'nin ilk çeyreğinde kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Bu, Apple'ın bu ürünleri bu yıl piyasaya süreceği anlamına geliyor. Elbette bu raporlar resmi açıklamalara dayanmadığından kesin bilgi değildir. Bununla birlikte, AR gözlükleri olmadan bile, artık Apple'ın VR gözlüklerinin neredeyse bitmek üzere olduğuna inanılıyor. Bu nedenle, Apple'ın VR gözlüklerini yaklaşık bir yıl içinde görmemiz muhtemel görünüyor.