Apple'ın satış vergisi ve ceza borcu olduğu ortaya çıktı

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre, Apple'ın ABD'nin Maine eyaletinde 2010-2013 yılları arasında sattığı iPhone modelleri için 500.000 dolardan fazla satış vergisi ve ceza borcu olduğu bildirildi. Yerel medya kuruluşu WGME'ye göre, Maine'deki vergi tahakkukunun Apple'ın vergilerini eksik ödediğini savunmasının ardından eyaletin Yüksek Yargı Mahkemesi, şirketin yanında yer alan önceki bir kararı bozdu. Apple yeni bir MagSafe üzerinde çalışıyor Apple, 500 bin dolardan fazla vergi borcu ödeyecek Mahkeme, Apple'ın kablosuz operatör sözleşmeleriyle indirimli satılan iPhone modellerinin tam fiyatı üzerinden eyalet vergileri ödemesi gerektiğine karar verdi. Mahkeme özellikle, taşıyıcılar aracılığıyla sözleşmeli olarak satın alınan sübvansiyonlu cihazlar örneğini kullandı. Eyalet vergisi denetimi, Apple'ın Maine'de Mayıs 2010'dan Nisan 2013'e kadar 430 bin dolar tutarında satış vergisi ve 100 bin doların üzerinde para cezası borcu olduğunu ortaya çıkardı. Eyalet, maliyet farklarını telafi etmek için taşıyıcılarla anlaşmaları olduğu için Apple'ı iPhone'ların tam maliyeti üzerinden vergilendirmesi gerektiğini ifade ediyor. Raporda ortaya çıkan bilgilere göre, sorun yalnızca doğrudan Apple'dan indirimli olarak satın alınan iPhone modellerinde geçerli. The post Apple'ın satış vergisi ve ceza borcu olduğu ortaya çıktı

Apple'ın satış vergisi ve ceza borcu olduğu ortaya çıktı

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre, Apple'ın ABD'nin Maine eyaletinde 2010-2013 yılları arasında sattığı iPhone modelleri için 500.000 dolardan fazla satış vergisi ve ceza borcu olduğu bildirildi. Yerel medya kuruluşu WGME'ye göre, Maine'deki vergi tahakkukunun Apple'ın vergilerini eksik ödediğini savunmasının ardından eyaletin Yüksek Yargı Mahkemesi, şirketin yanında yer alan önceki bir kararı bozdu.

Apple yeni bir MagSafe üzerinde çalışıyor

Apple, 500 bin dolardan fazla vergi borcu ödeyecek

Mahkeme, Apple'ın kablosuz operatör sözleşmeleriyle indirimli satılan iPhone modellerinin tam fiyatı üzerinden eyalet vergileri ödemesi gerektiğine karar verdi. Mahkeme özellikle, taşıyıcılar aracılığıyla sözleşmeli olarak satın alınan sübvansiyonlu cihazlar örneğini kullandı. Eyalet vergisi denetimi, Apple'ın Maine'de Mayıs 2010'dan Nisan 2013'e kadar 430 bin dolar tutarında satış vergisi ve 100 bin doların üzerinde para cezası borcu olduğunu ortaya çıkardı.