Asus İkea İş Birliğiyle Çıkan Oyuncu Mobilyaları Çin'de Satışa Girdi

İsveçli mobilya üreticisi IKEA, yeni Walkman mobilyalarını piyasaya sürmek için ASUS'Gamers Republics 'organizasyonu ile işbirliği yaptı.

Asus İkea İş Birliğiyle Çıkan Oyuncu Mobilyaları Çin'de Satışa Girdi

İsveçli mobilya üreticisi IKEA, yeni Walkman mobilyalarını piyasaya sürmek için ASUS'Gamers Republics 'organizasyonu ile işbirliği yaptı. ASUS'un markalarından biri, masaüstü bilgisayar oyun ekipmanları pazarının liderlerinden biri olan Republic Player'dır. RoG, mobilya sektörünün devlerinden IKEA ile işbirliği yaptı ve yeni Walkman mobilyalarını destekliyor. Daha önce hayvan geçişi temalı bir seri üretmiş olmalarına rağmen İsveçli IKEA, ürünlerini ilk kez "oyuncu" markası altında piyasaya sürdü. Maalesef dizi şu anda yalnızca Çin'de mevcut. Öte yandan fiyatları makul görünüyor.

IKEA, bu seride geniş bir ürün yelpazesi yaratmıştır. İsveçli üreticilerin büyük ve küçük ekipmanlarının değeri 9 yuan (yaklaşık 9,82 TL) ile birkaç bin yuan arasında değişiyor. Tüm mobilyaların yanı sıra 49 yuan (yaklaşık 53,5 TL) değerinde bir mouse pad de sunuluyor. Yeni IKEA ürün serisindeki mobilyaların seri isimleri MATCHSPEL, UTESPELARE, UPPSPE ve LANESPELARE'dir. Bu serideki çoğu ürünün ortak özelliği havalandırmaya öncelik vermeleridir. Ayrıca hemen hemen tüm ürünlerde oyuncu cihazlarında kırmızı şeritler göreceğiz.İsveçli firma, seriyle ilgili yaptığı açıklamada, bilgisayar ajanlarının yaşam tarzını evdeki diğer mobilyalarla kolayca entegre etmek olduğunu belirtti. Bu amaçla RoG ile işbirliği yaptılar. Hepimizin bildiği gibi, RoG'un kendi oyuncu ekipmanı sandalye gibi ürünleri içerir.

IKEA ve Asustek arasındaki işbirliği, daha geleneksel ürünler üreten bir şirketin oyuncu pazarına girdiği ilk şey değil. Ancak, uygun fiyatlı oyuncu ekipmanı edinme olasılığı, birçok oyuncunun göz ardı edemeyeceği bir fırsattır. IKEA ve RoG ile işbirliği içinde üretilen mobilyalar şu anda sadece Çin'de satılmaktadır. Ancak mobilya sektörü devinin, ana ürün gamını herkesin ilgisini çeken niş ürünlerle desteklediğini düşünürsek, ülkemizde bu cihazları görme ihtimalini ortadan kaldırmadığını söyleyebiliriz.