Bitcoin'den Sert Düşüş

Pazar akşam saatlerinde 58.330 dolarla yeni bir rekora imza atan kripto para birimi Bitcoin, Pazartesi gün içerisinde 52.300 dolar seviyesine geriledi. Son dönemde sık sık rekora imza atan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte kaybettiği yüzde 10.3‘lük değer ile hafta başında akşam saatleri yaşadığı tarihi zirveye göre ciddi oranda düşüşe geçti.

Bitcoin'den Sert Düşüş

Pazar akşam saatlerinde 58.330 dolarla yeni bir rekora imza atan kripto para birimi Bitcoin, Pazartesi gün içerisinde 52.300 dolar seviyesine geriledi. Son dönemde sık sık rekora imza atan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte kaybettiği yüzde 10.3‘lük değer ile hafta başında akşam saatleri yaşadığı tarihi zirveye göre ciddi oranda düşüşe geçti.

Milyarder Elon Musk’ın gücü ile değerine değer katan Bitcoin, aynı zamanda 48 bin dolar seviyesini de gördü. Çok kısa bir süre bu değerde kalan kripto para birimi 2 dakika içerisinde 50 bin dolar seviyelerine yeniden yükseldi. Bu durumun, büyük bir hesabın toptu satış yaptığından ve hızlı bir şekilde önceden verilmiş alım emirlerinin devre girmesinden dolayı yaşandığı düşünülüyor.