Chrome Tabletlere Boyut Ayarı Getiriyor

Google Chrome tarayıcının Android uygulamasında web siteleri, tablet veya telefon fark etmeksizin varsayılan olarak mobil görünümde açılıyor. Fakat bu durum, özellikle büyük ekranlı Android tabletler için sorun teşkil edebiliyor. Zira Chrome, sayfaları otomatik olarak telefonların ekran boyutuna göre ölçekliyor. Haliyle bu şekilde tasarlanan sayfalar tabletlerle yüzde yüz uyumlu olmayabiliyor.

Chrome Tabletlere Boyut Ayarı Getiriyor

Google Chrome tarayıcının Android uygulamasında web siteleri, tablet veya telefon fark etmeksizin varsayılan olarak mobil görünümde açılıyor. Fakat bu durum, özellikle büyük ekranlı Android tabletler için sorun teşkil edebiliyor. Zira Chrome, sayfaları otomatik olarak telefonların ekran boyutuna göre ölçekliyor. Haliyle bu şekilde tasarlanan sayfalar tabletlerle yüzde yüz uyumlu olmayabiliyor.

Bu soruna çözüm olarak Google, Chrome tarayıcıda “Masaüstü Sitesi İste” özelliği sunuyor; ancak bu özellik tabletlerde varsayılan olarak açık gelmiyor. Google, işte bu durumu düzeltecek bir karar aldı. Yakında Chrome tarayıcı, Android tabletlerde kullanıcıları her seferinde “Masaüstü Sitesi İste” butonuna basma derdinden kurtaracak.