Elon Musk ,Neuralink Deneylerine Tarih Verdi

Elon Musk birçok alanda girişimlerde bulundu ve Twitter'da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Elon Musk ,Neuralink Deneylerine Tarih Verdi

Elon Musk birçok alanda girişimlerde bulundu ve Twitter'da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Nörolojik hastalıkları tedavi etmek için geliştirilen Neuralink projesi, sinir ve beyin arasındaki iletişimi yeniden sağlayarak hastalara umut veriyor. 2017'de açıklanan proje gelişmeye devam ederken Elon Musk, Twitter'da Neuralink deneyi için bir tarih belirledi. Neuralink'in hedeflerinden biri, elektronik cihazları insan beyni tarafından kolayca kontrol edilebilmektir.

Elon Musk, Twitter'da Neuralink için tarih verdi! Çipi ne zaman kuracaklar? Neuralink ayrıca insanlar arasında fikir ayrılıklarına neden oldu. Bazıları projenin bir insan devrimi olduğunu düşünürken, diğerleri insanların bu çipler takılarak kontrol edilebileceğini düşünüyor. Denetleyicinin fikri komplo teorilerine dayanmasına rağmen, herhangi bir güvenlik ihlali nedeniyle ne olabileceği hala bilinmiyor.

Twitter'daki bir kullanıcı gönderisini Elon Musk'a seslenmek için kullandı. Kullanıcı, 20 yıl önce bir trafik kazası geçirdiğini ve hala sakat olduğunu söyledi ve Neuralink çalışmasına gönüllü olarak katılabileceğini söyledi. Elon Musk bununla ilgili bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: "Neuralink implantların güvenliğini sağlamak için çok çalışıyor ve FDA ile yakın teması sürdürüyor. Her şey yolunda giderse, bu yıl daha sonra başlayabiliriz. İlk insan deneyi." ifadesi kullanıldı. Musk geçtiğimiz günlerde kulüp binasında "İyi Zaman Gösterisi" adlı bir gösteriye katıldı ve burada Neuralink'te bazı ilerlemeler duyurdu. Elon Musk, kafatasında kablosuz implantlar ve küçük teller bulunan bir maymun olduklarına dikkat çekti. Musk, sinir implantları hakkında yaptığı açıklamada, implantların tuhaf görünmediğini hatta keşfedilmediğini de söyledi.

Elon Musk'a göre, şirketin uzun vadeli hedefi bir insan / yapay zeka hibrit simbiyozu yaratmak. Tabii ki, buradaki ana kontrol insanlardır. Yapay zeka daha çok asistan görevi görür. Neuralink daha önce primatlar ve domuzlar üzerinde başarılı deneyler gerçekleştirdi.