En İyi GIF Yapma Siteleri!

Hareketli görüntü formatı olarak bilinen GIF’ler ile WhatsApp, Instagram, Twitter gibi sosyal ağ platformlarında sıkça karşılaşıyoruz. GIF’lerin çok fazla kullanım amacı var. Örneğin yazılı mesajın yetersiz kaldığı durumlarda anlık duygularımızı rahatça ifade edebilmek için, bir filmdeki sahnenin kesitini kullanabiliriz. Bu görüntüler, düşük boyutlu olmaları nedeniyle de internetimizi çok harcamazlar.

En İyi GIF Yapma Siteleri!

Hareketli görüntü formatı olarak bilinen GIF’ler ile WhatsApp, Instagram, Twitter gibi sosyal ağ platformlarında sıkça karşılaşıyoruz. GIF’lerin çok fazla kullanım amacı var. Örneğin yazılı mesajın yetersiz kaldığı durumlarda anlık duygularımızı rahatça ifade edebilmek için, bir filmdeki sahnenin kesitini kullanabiliriz. Bu görüntüler, düşük boyutlu olmaları nedeniyle de internetimizi çok harcamazlar.

GIF yapma siteleri

 IMGFlip
 
GFYCat
 
Picasion
 
EZGIF

1- IMGFlip

IMGFlip sayesinde bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki fotoğrafları kullanarak ücretsiz GIF oluşturabilirsiniz. Sitenin en önemli avantajı, videoyu GIF yapma aracına da sahip olması. Bu araç sayesinde, bilgisayarınızdaki videoların yanı sıra YouTube veya Vimeo platformlarından seçtiğiniz bir videoyu saniyeler içinde GIF’e dönüştürebilirsiniz.

2- GFYCat

Instagram, YouTube, Twitch, Vimeo gibi sosyal ağlardaki videoları GIF yapma için bu siteyi kullanabilirsiniz. GFYCat’in ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki sürümü var. Ücretsiz sürümde kullanıcılara reklam gösteren site, reklamsız bir deneyim isteyenlere ise aylık 4 dolar veya yıllık 3 dolar abonelik seçenekleriyle hizmet veriyor.

3- Picasion

JPG, PNG ve diğer fotoğraflardan GIF yapma işlemi için Picasion’u kullanabilirsiniz. Bu site ücretsiz olarak hizmet veriyor. Herhangi bir ücret istemiyor. Bu yönüyle, ücretsiz GIF yapma siteleri arasında kendisini konumlandırıyor.

4- EZGIF

EZGIF sitesinde yalnızca GIF yapma değil; GIF düzenleme, kesme, boyutlandırma gibi kullanışlı özellikler bulunuyor. Fotoğraftan veya videodan GIF oluşturma için kullanabileceğiniz site, bu işlemleri tamamıyla ücretsiz olarak yapmanızı sağlıyor. Bu yönüyle de, en iyi ücretsiz GIF yapma siteleri arasında kendisini daha avantajlı bir konuma getiriyor.