Floyd İsyanlarında Hasar Alan Apple Store Açılıyor

Portland Apple Store, dokuz ay kapalı kaldıktan sonra Pazartesi günü yeniden açılacak. Apple, 22 Şubat'ta Portland Apple Store'u yeniden açarak, müşterilerin dokuz ay sonra ilk kez perakende satış noktasından iPhone ve diğer ürünleri satın almalarına olanak tanıyacak. Oregon Portland bulunan Pioneer Place'deki Apple Store, George Floyd isyanlarının ardından 29 Mayıs 2020'de kapatıldı. Gece boyunca yağma ve vandalizm, mağazanın uzun bir süre kapanmasına neden oldu. Apple’ın satış vergisi ve ceza borcu olduğu ortaya çıktı Mağaza, dokuz ay aradan sonra ilk kez açılacak 9to5Mac'in haberine göre Apple, pazartesi günü o geceden bu yana ilk kez mağazayı yeniden açacak. Ancak teknoloji firması, mağazanın web sitesini yeni açılış saatlerini gösterecek şekilde güncellemedi. Apple'ın büyük bir yenilemeden sonra mağazayı yeniden açmasından sadece bir yıl sonra ortaya çıkan vandalizm nedeniyle, vitrinde önemli onarımlar yapmak zorunda kaldı. Ayrıca son yenileme çalışmasının mağazanın tasarımında herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Son olarak Apple'ın, mağazanın etrafında bulunan barikatlara boyanmış Black Lives Matter duvar resmini korumak için kar amacı gütmeyen Don't Shoot PDX'e bağışladığını belirtelim.. Duvar resmi, 1 Haziran'da yerel sanatçı Emma Berger tarafından başlatılmıştı ve diğer sanatçılar, resmin geri kalanına mesajlar ve portreler ile katkıda bulunmuştu. The post Floyd isyanlarında kapatılan Apple Store açılıyor

Floyd İsyanlarında Hasar Alan Apple Store Açılıyor

Portland Apple Store, dokuz ay kapalı kaldıktan sonra Pazartesi günü yeniden açılacak. Apple, 22 Şubat'ta Portland Apple Store'u yeniden açarak, müşterilerin dokuz ay sonra ilk kez perakende satış noktasından iPhone ve diğer ürünleri satın almalarına olanak tanıyacak. Oregon Portland bulunan Pioneer Place'deki Apple Store, George Floyd isyanlarının ardından 29 Mayıs 2020'de kapatıldı. Gece boyunca yağma ve vandalizm, mağazanın uzun bir süre kapanmasına neden oldu.

Apple’ın satış vergisi ve ceza borcu olduğu ortaya çıktı

Mağaza, dokuz ay aradan sonra ilk kez açılacak

9to5Mac'in haberine göre Apple, pazartesi günü o geceden bu yana ilk kez mağazayı yeniden açacak. Ancak teknoloji firması, mağazanın web sitesini yeni açılış saatlerini gösterecek şekilde güncellemedi.

Apple'ın büyük bir yenilemeden sonra mağazayı yeniden açmasından sadece bir yıl sonra ortaya çıkan vandalizm nedeniyle, vitrinde önemli onarımlar yapmak zorunda kaldı. Ayrıca son yenileme çalışmasının mağazanın tasarımında herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Son olarak Apple'ın, mağazanın etrafında bulunan barikatlara boyanmış Black Lives Matter duvar resmini korumak için kar amacı gütmeyen Don't Shoot PDX'e bağışladığını belirtelim.. Duvar resmi, 1 Haziran'da yerel sanatçı Emma Berger tarafından başlatılmıştı ve diğer sanatçılar, resmin geri kalanına mesajlar ve portreler ile katkıda bulunmuştu.

The post Floyd isyanlarında kapatılan Apple Store açılıyor