Google Pixel Telefonlar İçin Kalp Atış Hızı Özelliği

Teknoloji devi Google, Pixel akıllı telefon kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Google Fit uygulaması aracılığıyla sunulan yenilik, telefonlara kalp atış ve solunum hızı ölçme yeteneği kazandırdı. Google’dan yapılan açıklamada, her iki özelliğin de çok yakında marka fark etmeksizin bütün Android telefonlara geleceği ifade edildi.

Google Pixel Telefonlar İçin Kalp Atış Hızı Özelliği

Teknoloji devi Google, Pixel akıllı telefon kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Google Fit uygulaması aracılığıyla sunulan yenilik, telefonlara kalp atış ve solunum hızı ölçme yeteneği kazandırdı. Google’dan yapılan açıklamada, her iki özelliğin de çok yakında marka fark etmeksizin bütün Android telefonlara geleceği ifade edildi.

Google’ın yeni özelliği sayesinde Pixel telefonlar, parmak ucunuzdaki kanın renk değişiminden kalp atış hızınızı; göğsünüzdeki yükselip alçalma hareketlerinden de solunum hızınızı ölçebiliyor. Kalp atış hızınızı ölçmek için, Google Fit uygulamasındaki “kalp atış hızı” simgesine dokunun ve istenen tüm izinleri verin. Ardından parmağınızı arka taraftaki kamera merceğine hafifçe bastırın. Telefonunuz, parmak ucunuzdan nabzınızı algılayacak ve bu sayede kalp atış hızınızı ölçecek.

Solunum hızınızı ölçmek için, öncelikle telefonunuzu sabit bir yüzeye yerleştirin ve oturun. Varsa maske ve şapka gibi eşyalarınızı çıkarın. Ardından telefonunuzun ön kamerasını, başınıza ve göğsünüze bakacak şekilde konumlandırın. Bu aşamada Google Fit, göğüs hareketlerinizi takip ederek solunum hızınızı ölçmeye başlayacak.