Google Voice Özelliği Aramızdan Ayrılıyor

Bilindiği üzere Voice, aramaları ve mesajları bir numaradan diğer tüm telefonlarınıza yönlendirmenize olanak tanır. Bu özellik, birden fazla cihazı olan kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Ancak Google, bu özelliğin “mesajlar” kısmının ortadan kalkmak üzere olduğunu duyurdu.

Google Voice Özelliği Aramızdan Ayrılıyor

Bilindiği üzere Voice, aramaları ve mesajları bir numaradan diğer tüm telefonlarınıza yönlendirmenize olanak tanır. Bu özellik, birden fazla cihazı olan kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor. Ancak Google, bu özelliğin “mesajlar” kısmının ortadan kalkmak üzere olduğunu duyurdu.

Google Voice‘un en iyi özelliklerinden biri kullanımdan kaldırılıyor. Kısa süre içinde metin mesajlarınızı diğer numaralara iletmeyi sağlayan özellik devre dışı kalacak.

Android Police‘e göre Google Voice uygulaması kullanıcılara “bağlı numaralara mesaj iletmenin yakında duracağını çünkü mobil operatörlerin bu mesajları engellemeye başladığını” belirtti.

Çağrı yönlendirme etkilenmediğinden, diğer tüm telefonlarınızı çaldırmak için Voice numaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak özelliğin devre dışı bırakılması ile birlikte Google Voice mesajlarınızı yalnızca telefonunuzda veya web’de bulunan Voice uygulamasında görebileceksiniz.