Google'a Gizli Mod Özelliğinden Yargılanacak!

Google, “Gizli Mod” takibi nedeniyle dava ile karşı karşıya kalacak. Şirketin, modun ne içerdiğini yeterince açıklamadığı iddia ediliyor. Bloomberg‘in bildirdiğine göre Yargıç Lucy Koh, Google’ın toplu davayı reddetme talebini onaylamadı. Google, “Gizli Mod” takibi nedeniyle dava ile karşı karşıya kalacak. Şirketin, modun ne içerdiğini yeterince açıklamadığı iddia ediliyor. Bloomberg‘in bildirdiğine göre Yargıç Lucy Koh, Google’ın toplu davayı reddetme talebini onaylamadı.

Google'a Gizli Mod Özelliğinden Yargılanacak!

Google, “Gizli Mod” takibi nedeniyle dava ile karşı karşıya kalacak. Şirketin, modun ne içerdiğini yeterince açıklamadığı iddia ediliyor. Bloomberg‘in bildirdiğine göre Yargıç Lucy Koh, Google’ın toplu davayı reddetme talebini onaylamadı.

Koh, Google’ın, Incognito‘nun gizlilik modu etkinken hala veri topladığını kullanıcılara “bildirmediğini” belirledi ve davacılara davalarında ilerlemeleri için yeterli zemini sağladı.

Arama devi, kullanıcıların gizlilik politikasını kabul ettiğini ve bu nedenle Google’ın veri topladığını bildiğini iddia etmişti. Raporda, Gizli modun “görünmez” anlamına gelmediği ve sitelerin hala etkinliği görebileceği konusunda uyardığı bildirildi.

Yine de, genel halkın Incognito‘nun gerçek davranışının farkında olduğu net değil. Dava, Google’ı kullanıcılara ne toplayıp neyi toplamadığını daha açık bir şekilde söylemeye zorlayabilir. Şikayet, hizmet açısından önemli bilgileri saklayan şirketlerin eleştirisi olarak da hizmet ediyor.