Jaguar'dan Elektrikli Araçlar İçin Yeni Dönem

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobil platformunu oluşturmak için yeni bir ortak arıyor. Jaguar Land Rover CEO’su Thierry Bollore, Jaguar’ın tamamen elektrikli araçlar yelpazesini genişletmek için bir tedarikçi aradığını doğruladı.

Jaguar'dan Elektrikli Araçlar İçin Yeni Dönem

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobil platformunu oluşturmak için yeni bir ortak arıyor. Jaguar Land Rover CEO’su Thierry Bollore, Jaguar’ın tamamen elektrikli araçlar yelpazesini genişletmek için bir tedarikçi aradığını doğruladı.

İngiliz otomobil üreticisi, Jaguar‘ın uzun vadeli geleceğini güvence altına almak için kısa süre önce markanın yalnızca 2025‘ten itibaren elektrikli araçlar üreteceğini açıklamıştı. JLR‘nin planı, gelecekteki tüm Jaguar modellerinin tek, ortak bir EV mimarisini paylaşması. Ancak şimdiye kadar, bu platformun nasıl inşaa edileceği belli değildi.

Cuma günü finansal analistlerle konuşan Bollore, düşük hacimli bir otomobil üreticisi olarak kalacak ve muhtemelen geçen yıl sattığı araçtan daha azını üreteceği için Jaguar‘ın platformu kendi bünyesinde geliştirmenin pahalı olacağını açıkladı.