Microsoft, Bethesda’yı satın aldı!

Xbox’a özel olarak çıkacak oyular Game Pass‘e de gelecek. Ayrıca PC platformu da bu oyunlardan faydalanacak. PC’ye gelecek Bethesda oyunlarının Microsoft Store‘a özel olup olmayacağı bilinmiyor. Geçen yıl Bethesda satın alımından sonra Phil Spencer‘a oyunların Xbox’a özel olup olmayacağı sıkça sorulmuştu.

Microsoft, Bethesda’yı satın aldı!

Xbox’a özel olarak çıkacak oyular Game Pass‘e de gelecek. Ayrıca PC platformu da bu oyunlardan faydalanacak. PC’ye gelecek Bethesda oyunlarının Microsoft Store‘a özel olup olmayacağı bilinmiyor. Geçen yıl Bethesda satın alımından sonra Phil Spencer‘a oyunların Xbox’a özel olup olmayacağı sıkça sorulmuştu. Spencer bu sorulara yanıt vermekten kaçınıyordu. Yayınladığı blog yazısıyla birlikte en azından bazı Bethesda oyunlarının Xbox ve PC’ye özel olacağını biliyoruz. Xbox ve PC‘ye özel olması beklenen iki oyun bulunuyor. Bunlar, The Elder Scrolls VI ve Starfield olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft, Bethesda‘nın üst şirketi olan Zenimax Media‘yı satın almasından sonra birçok oyuncunun aklında tek bir soru vardı. Bethesda oyunları Xbox’a özel mi olacak ? Xbox’dan sorumlu Phil Spencer bu sorunun cevabını verdi. Phil Spencer bugün paylaştığı blog yazısında kullanıcılara açıklama yaptı. Açıklamasında “Bethesda geliştirici ekiplerinin toplanmasıyla birlikte oyuncular, Xbox, PC ve Game Pass servisine özel olacak bazı oyunlar da dahil olmak üzere, bu platformların yeni Bethesda oyunlarını deneyimlemek için en iyi yer olacağını bilmelidir.” Sözlerine yer verdi