Microsoft Edge'den Öğrenciler İçin Yenilik

Microsoft, internet tarayıcısı Edge programı için sizin yerinize matematik işlemlerini çözecek bir özelliği test ediyor. Math Solver adıyla yayınlanacak araç, en karmaşık formülleri bile hızlıca çözerek karşınıza çıkaracak.

Microsoft Edge'den Öğrenciler İçin Yenilik

Microsoft, internet tarayıcısı Edge programı için sizin yerinize matematik işlemlerini çözecek bir özelliği test ediyor. Math Solver adıyla yayınlanacak araç, en karmaşık formülleri bile hızlıca çözerek karşınıza çıkaracak.

Son günlerde üst üste yenilikleri ile karşımıza çıkan Chromium tabanlı web tarayıcısı Microsoft Edge dikey sekmeler, başlangıç desteği ve çocuk modu gibi bir dizi pratik özelliğini kullanıcılarına tanıttı. Tüm bu özelliklerin Mart ayı içerisinde uygulamanın kararlı sürümüne aktarılması beklenirken; şimdi sürpriz bir yenilikle daha karşılaştık! Bu defa geliştiriciler, öğrencilerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor gibi görünmekte.

Ortaya çıkan yeni özelliğe göre Microsoft Edge matematik problemleri ve formül çözümleri için hızlıca hizmet verecek bir araç geliştiriyor. Başta zorlu ödevleriyle mücadele eden öğrenciler tarafından heyecanla beklenen bu yeniliğin Bing arama motoru ile çalışacak. Tarayıcı ekranında aniden karşılaştığınız matematiksel soruları otomatik olarak çözecek. Aynı zamanda manuel olarak soru girmek de mümkün kılınacak.