Microsoft'tan Beklenen Özellik "Otomatik Doldurma"

Pek çok teknoloji devinin desteğinden sonra Microsoft, nihayet tüm platformlarda kullanılabilecek bir otomatik doldurma hizmeti yayınladı.

Microsoft'tan Beklenen Özellik "Otomatik Doldurma"

Pek çok teknoloji devinin desteğinden sonra Microsoft, nihayet tüm platformlarda kullanılabilecek bir otomatik doldurma hizmeti yayınladı. Microsoft Authenticator uygulamasında kullanılabilen hizmetler, Microsoft Edge ve Google Chrome, şifrenizi otomatik olarak dolduracaktır. Günümüzde internetteki tüm işleri tamamlayabilsek de yeni bir problemi de beraberinde getiriyor. Pek çok farklı site ve platformda bu kadar çok üye şifresi açmışsak şifreler aynı kalacak bu da tüm hesaplarınızın hemen çalınmasına neden olabilir ve farklı şifreler girerek şifreleri unutabilirsiniz. Daha önce, birçok dev (Google, Apple ve Samsung gibi) bu sorunu çözmek için "otomatik doldurma" hizmetleri sağlıyordu. Bu ayın başlarında, Microsoft bu şirketlere katıldı. Microsoft, iOS ve Android platformlarında Microsoft Authenticator uygulamasının bir parçası olarak otomatik doldurma hizmetini yayınladı.

Microsoft'un yeni hizmeti, Microsoft hesabınıza kaydetmeyi kabul ettiğiniz tüm parolaları kaydedecektir. Bilgisayar kullanıcıları, aynı hizmeti Google Chrome’un "Microsoft Otomatik Doldurma" uzantısı veya Microsoft Edge İnternet tarayıcısı aracılığıyla kullanabilecek. Hizmeti kullanmaya başlamak için önce Microsoft Authenticator uygulamasını açmanız ve Microsoft hesabınızla uygulamanın "parola" bölümünde oturum açmanız gerekir. Bundan sonra, hangi platformu kullanırsanız kullanın, otomatik doldurma hizmetini her yerde kullanabilirsiniz.