Mobil RTX 3050 Ti Asus'un Sitesinde

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında RTX 30 ekran kartlarını piyasaya süren NVIDIA, yeni bir devrin önünü açtı. İşler masaüstü bölümünde istenildiği gibi ilerlemese de Amerikalı üretici, mobil pazarda memnun. Bir yandan üretim artırılmaya çalışılırken bir yandan da yeni kartlar gelmeye devam ediyor. Son sızıntılara göre mobil RTX 3050 Ti, Asus’un sitesinden ortaya çıktı.

Mobil RTX 3050 Ti Asus'un Sitesinde

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında RTX 30 ekran kartlarını piyasaya süren NVIDIA, yeni bir devrin önünü açtı. İşler masaüstü bölümünde istenildiği gibi ilerlemese de Amerikalı üretici, mobil pazarda memnun. Bir yandan üretim artırılmaya çalışılırken bir yandan da yeni kartlar gelmeye devam ediyor. Son sızıntılara göre mobil RTX 3050 Ti, Asus’un sitesinden ortaya çıktı.

Asus’un bu yıl çıkardığı TUF Dash 15 ile eşleşen kartlar, Intel’in H35 işlemcilerini kullanıyorlar. Her iki kartın da 4 GB GDDR6 VRAM ile geleceği onaylanırken, GA107 GPU üzerine inşa edileceği tahmin ediliyor.

Eğer olursa mobil RTX 3050 Ti, GA107 GPU üzerine inşa edilen ilk ekran kartı olacak. 4 GB VRAM‘e ek olarak kartı veri yolu genişliği ise 128-bit. Kartların TDP değerleri ise 60W. İnce bir dizüstü sayılan TUF Dash 15, bu güç tüketimleri ile rahatça başa çıkacaktır.

Bir diğer sızıntı da Acer’dan geldi. GN20-P0 ve GN20-P1 modelleri ortaya çıkarken, GN20-P1 modelinin RTX 3060 olabileceği tahmin ediliyor. Bu RTX 3060, normalden çok daha düşük güç tüketimine sahip. Acer ise Asus’un aksine AMD işlemcilere yönelmişe benziyor.