Nintendo Switch Özellikleri Ortaya Çıktı

2020 yılında satış rekoru kıran Nintendo Switch oyun konsolunun yeni sürümü için yeni iddialar var. Yayınlanan raporda şirketin 4K OLED ekran için Samsung ile anlaştığı ve beklenen özellikleri yer alıyor.

Nintendo Switch Özellikleri Ortaya Çıktı

2020 yılında satış rekoru kıran Nintendo Switch oyun konsolunun yeni sürümü için yeni iddialar var. Yayınlanan raporda şirketin 4K OLED ekran için Samsung ile anlaştığı ve beklenen özellikleri yer alıyor.

Bloomberg’de yer alan rapora göre Nintendo, yeni Switch modeli için Samsung ile anlaştı. Samsung, 7 inç, 720p OLED ekran ile gelmesi beklenen yeni model için Haziran ayında üretime başlayacak.

Yeni modelde NVIDIA Tegra kullanılacağı ve cihazın 4K çözünürlük sağlayabileceği belirtiliyor. Henüz cihazda hangi Tegra modelinin kullanılacağı bilinmiyor. Ancak 4K çözünürlük iddiası nedeniyle Tegra X1 Plus’ın yer alacağı düşünülüyor.

Orijinal Nintendo Switch, 6.2 inç LCD ekran nedeniyle bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmişti. OLED ekran ile satılacağı iddia edilen yeni model, hem pil tasarrufu hem de ekran kasa oranı konusunda kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayacak.

2019 yılında ekstra pil ömrüne sahip Switch modeli piyasaya sürüldükten sonra Nintendo, 2020 yılında yeni bir iddia ile gündeme geldi. 2020’de ortaya atılan Nintendo Switch Pro iddiasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.