Razerdan Oyuncuların Aradığı Özelliklere Sahip Yeni Klavye

Razer, basınca duyarlı düğme teknolojisi ile oyunculara altın işlevler sunan yeni amiral gemisi oyun klavyesi Razer Huntsman V2 Analog'u duyurdu.

Razerdan Oyuncuların Aradığı Özelliklere Sahip Yeni Klavye

Razer, basınca duyarlı düğme teknolojisi ile oyunculara altın işlevler sunan yeni amiral gemisi oyun klavyesi Razer Huntsman V2 Analog'u duyurdu. Razer, yakın zamanda dizüstü bilgisayarlarında daha fazla bağlantı noktasına ihtiyaç duyan kullanıcılar için Thunderbolt 4 Dock'u duyurdu. Razer ayrıca oyunculara hitap eden özelliklere sahip yeni bir amiral gemisi oyun klavyesi olan Razer Huntsman (Razer Huntsman) V2 Analog'u piyasaya sürdü. Huntsman V2 Analog, uzaktan bakıldığında neredeyse tüm Razer ürünleri gibi, RGB aydınlatmalı standart bir mekanik klavye ve özel bir bilek desteği gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu üst düzey oyuncu klavyesi, bir gamepad taklit eden değerli bir teknolojiye sahiptir.

Razer Huntsman V2 Analog’un düğmeleri programlanabilir basınç seviyelerine sahiptir. Bu sayede tıpkı analog joystick veya joystick'in arka (R2, L2) tuşu gibi klavye tuşlarına uyguladığınız baskıya göre oyunun farklı komutları algılamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlevi daha iyi anlamak için bir örnek vermemiz gerekirse; normal şartlar altında, CS: GO oynarken, yavaş yürümek için Shift ve "W" tuşlarına aynı anda basmalısınız. Huntsman V2 Analog ile, W düğmesine hafifçe basıldığında yavaş, tam basıldığında normal hızda yürüyebilirsiniz. Bu nedenle, bu özellik oyuncuların daha fazla tuşa basmadan klavyeye daha fazla komut atamasına izin verir.

Huntsman V2 Analog'un varsayılan tuş hareketi 3,6 mm olmasına rağmen, kullanıcı hareket mesafesini 1,5'ten 3,6 mm'ye değiştirebilir. Diğer bir deyişle, Razer Huntsman V2 Analog kullanırken klavye deneyimini gerektiği gibi tamamen değiştirebilirsiniz. Klavyenin "mekanik olarak" daha fazla özel işlev sağlayabileceği tartışmalıdır. Razer Huntsman V2 Analog (alüminyum gövde) "sağlam" bir tasarıma sahiptir ve ortam, "Alt + Tab" kullanılmadan özel ortam kontrol tuşları ile kontrol edilebilir. Klavyede varsayılan olarak bir USB Type-C bağlantı noktası vardır ve kutuya bir USB Type-A dönüştürücü dahildir.

Razer Huntsman V2 Analog'un etkileyici özelliklere sahip olduğuna şüphe yok. Ancak bu özel klavyenin fiyatı, her tüketicinin ilgisini çeken bir ürün olmasını engelliyor. Çünkü Razer'ın açıklamasına göre Huntsman V2 Analog'un fiyatı 250 dolar.