Spotify, 2020'nin Dördüncü Çeyreğine Ait Mali Raporu ve Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, 2020'nin dördüncü çeyreğine ilişkin mali raporu paylaştı.

Spotify, 2020'nin Dördüncü Çeyreğine Ait Mali Raporu ve Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, 2020'nin dördüncü çeyreğine ilişkin mali raporu paylaştı. Şirket tarafından paylaşılan bir rapora göre Spotify, kullanıcı sayısını ve kullanıcı gelirini artırdı. Spotify'ın şu anda aylık 345 milyon aktif kullanıcısı var. Spotify, son yıllarda en popüler çevrimiçi müzik platformu unvanını korudu ve 2020'nin son çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, geçen yılın son çeyreğinde 25 milyon aktif kullanıcının eklendiği, bu nedenle Spotify'ın aktif kullanıcı sayısının 345 milyona ulaştığı belirtiliyor. Analistler çeyrek için 343 milyon bekleniyordu. Ek olarak, Spotify'ın şu anda 155 milyon premium kullanıcısı var. Abone sayısı, Spotify premium kullanıcı sayısının bir yılda% 24 arttığı anlamına geliyor.

Spotify'dan yapılan açıklamaya göre şirketin geliri de arttı. Buna paralel olarak, gelişmiş kullanıcılar sayesinde şirketin son çeyrekteki geliri 1.0 milyar 887 milyon Euro oldu. Platformun podcast'ler tarafından desteklenen reklamlardan elde ettiği gelir 281 milyon dolar olarak kaydedildi. Sonuç olarak, şirketin önceki çeyrekteki net geliri 2.0 milyar 168 milyon Euro oldu. Bu rakam, yıllık% 17'lik bir büyümeye işaret ediyor.

Spotify'ın 2020'nin son çeyreğine ilişkin mali raporu iyimser görünse de yine de istenen seviyeye ulaşmış değil. Çünkü analistler, şirketin 2021 tahminini zaten açıkladılar. Ancak bugün mali raporun açıklanmasından sonra bu tahminler hala yüksek. Spotify tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılında gelirin 9,01 milyar euro ile 9,41 milyar euro arasında olmasının beklendiğine dikkat çekildi. Analistlerin beklentileri 9,28 milyar avro ile 10,09 milyar avro arasında değişiyor. 

https://teknosofts.com/spotify-aile-paketi-fiyati-artti

Spotify ayrıca 2021'deki kullanıcı sayısını da tahmin ediyor. Bu nedenle şirket, 2021 yılına kadar toplam 407 ila 427 milyon kullanıcıya ulaşacağına inanıyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde bu hedefe ulaşılıp ulaşılmayacağı belli olmaya başlayacak.

https://teknosofts.com/spotify-kullanicilarin-sesini-dinleyerek-muzik-onerecek