Spotify, Dil Tercihi özelliğini Test Ediyor

Spotify, rekabeti artırmak için yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda beğenilen şarkılar listesi için değişikliğe giden şirket, dil tercihi özelliği ile gündeme geldi.

Spotify, Dil Tercihi özelliğini Test Ediyor

Spotify, dil tercihi özelliğini test ediyor

Şubat ayında beğenilen şarkılar için yeni filtreleme özelliğini tanıtan şirket, Apple Müzik ve Tidal gibi rakiplerin . Beğenilen şarkı listesinde en az 30 parçanın yer alması gerektiğini belirten firma, 15 adet ruh hali filtresi ve türlere göre ayırma özelliklerinin aktif olacağını açıkladı.

Spotify, rekabeti artırmak için yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda beğenilen şarkılar listesi için değişikliğe giden şirket, dil tercihi özelliği ile gündeme geldi.

Tersine mühendislik ile uygulamaları inceleyen Jane Manchun Wong, şirketin yeni bir özellik üzerinde çalıştığını söyledi. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Wong, ” Spotify, müzik için dil seçeneği özelliği üzerinde çalışıyor. ” ifadelerini kullandı.

Sızdırılan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, öncelikli dil tercihlerini belirleyebilecek. Yapay zeka destekli özellikler ile gündeme gelen Spotify, yeni özelliği sayesinde kullanıcılara daha iyi öneri hizmeti sunacak.