Tüp Bebek Başarı Oranının Başarı Yüzdesini Gösteren Çevrimiçi Test

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yardımcı üreme teknolojisine başvuran çiftler genellikle tüp bebek yöntemlerinden yararlanır.

Tüp Bebek Başarı Oranının Başarı Yüzdesini Gösteren Çevrimiçi Test

Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yardımcı üreme teknolojisine başvuran çiftler genellikle tüp bebek yöntemlerinden yararlanır. Ancak bu yöntemin uygulanabilmesi için ilgili tıbbi kurumlarda detaylı testlerin yapılması gerekmektedir. Prof.Dr.BülentTağaç tarafından oluşturulan online test, tüp bebek yöntemindeki fırsatların yüzdesini dakikalar içinde bulmanızı sağlar. Son yıllarda, kısırlığı olan evli çiftler sıklıkla IVF adı verilen yardımcı üreme teknolojisini tercih etmektedir. Bu yardımcı üreme teknolojisinin başarı oranı yüksektir. Teknoloji, bir kadının rahminden olgun yumurtaların çıkarılmasını ve onu erkek spermiyle rahim dışında döllemeyi, önce onu bir embriyoya dönüştürmeyi ve sonra annenin rahmine göndermeyi içerir. Bu teknoloji sayesinde uzmanlar çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin isteklerini gerçekleştirebilmektedir.

Türkiye'de birçok merkezde tüp bebek teknolojisi uygulanmakta ve bu süreçte birçok uzman görev almaktadır. Şimdiye kadarki başarılı operasyonları ile tanınır. Doktor tıraş. Thür, Acıbadem Maslak Hastanesi'nde hazırladığı internet sitesinde tüp bebek yaptırmayı planlayan vatandaşlara ücretsiz testler sağlayarak çalışmalarına devam ediyor. Bu testteki verileri kendinize göre girerek, tüp bebek yönteminin başarı oranını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Yukarıdaki resim kadın hastalıkları ve doğum uzmanı profesör Bülent Tadı'nın yaptığı testi göstermektedir. Gördüğünüz gibi, test sadece birkaç soru içeriyor. Yaş, boy, kilo ve önceki hamilelik bilgileri dahil. Bu bilgileri kendiniz girdikten sonra, "Hesapla" düğmesini tıklamanız yeterlidir. Algoritma, IVF yönteminin doğruluğunu tahmin edebilir ve sağladığınız bilgilere dayanarak başarı oranını hesaplayabilir. Dünyada farklı yardımcı üreme teknolojileri vardır. Tüp bebek yöntemleri pahalı ve etkili olduğu için genellikle çift tarafından çözülmeleri gerekir. Bu test sayesinde, IVF için yardımcı üreme teknolojisi olarak tercihinizi doğrudan belirleyebilirsiniz. Söz konusu web sitesini ziyaret etmek ve IVF başarı oranınızın yüzdesini öğrenmek istiyorsanız buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.