Valorant Espor Oyuncusu, Nisay Hile Gerekçesiyle Uzaklaştırıldı

Beşiktaş Espor takımından Yasin Gök (Nisay) 12 ay cezalıydı. Yasağın nedeni olarak dolandırıcılık gösterilmesine rağmen, Nisay iddiaları yalanladı.

Valorant Espor Oyuncusu, Nisay Hile Gerekçesiyle Uzaklaştırıldı

Beşiktaş Espor takımından Yasin Gök (Nisay) 12 ay cezalıydı. Yasağın nedeni olarak dolandırıcılık gösterilmesine rağmen, Nisay iddiaları yalanladı. Riot Games'in bu yasakla ilgili herhangi bir kanıt sunamadığı söyleniyor. Riot Games'in geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Valorant adlı oyun kısa sürede büyük ilgi gördü. Valorant'a olan ilgiyle, oyuncular bu oyunu e-sporun bir parçası haline getiriyor. Bu durumda ister Türkiye'de ister başka ülkelerin e-spor takımlarında Valorant oyunlarına katılmaya istekliler. Ancak Türkiye'nin cesur Şampiyonlar Turu yetkilileri de büyük ilgi gördükleri bir karara imza attı.

Cesaret aynı zamanda Türkiye'nin en çok beğenilen oyunlarından biridir. Bu oyunda iyi performans gösteren ve dünya çapında iyi sıralamalara sahip bazı oyuncular da var. Beşiktaş Espor'da yarışan Yasin Gök (Nisay) bunlardan biriydi. Nisay, katıldığı tüm Valorant yarışmalarında iyi performans gösterdi, bu yüzden Valorant Champions Tour tarafından yarışmaya katılmaktan men edildi. 12 aylık uzaklaştırmanın sebebi ise Yasin Gök'ün sıralama yarışmalarında kopya çekmiş olması.

Bu konuda açıklama yapan profesyonel oyuncu, üçüncü şahıs hile yazılımı kullanmasının yasak olduğunu söyledi ancak bunu yapmadı. Nisay, Radiant seviyesine ulaşmak için aldatmacayı kullanacak kadar aptal olmadığını söyledi, Riot Games ile temasa geçtiğini ve kanıt istediğini ve ona herhangi bir kanıt sunamadıklarını söyledi. Nisay'a verdiği ifadede, kanıt sağlamak için "toplum baskısı" altında olduğu iddia edildi.

Nisay'ın açıklamasına göre konu uzun süredir Riot Games ile tartışılıyor. Profesyonel oyuncu, hesapla iletişime geçerken kontrol etmek istediğini belirterek, soruşturma sırasında herhangi bir şüpheli duruma rastlanmadığını söyledi. Nisai'ye göre bu haksızlık. Olay nedeninin gündeme neden olan bir diyalog olduğunu söyleyen oyuncular, askıya alma döneminden itibaren bile bunun anlaşılabileceğini ve 12 ay boyunca hile yapan oyuncuların men edilmeyeceğini söyledi. Nisai, hile yaparsa bir yıl yerine kalıcı olarak yasaklanacağına inanıyor.

Oyunun yayınlanması yasaklandı ve "Cesur Şampiyonlar Turu" Türkiye'nin resmi Twitter hesabı tarafından paylaşılıyor. "Riot Games dolandırıcılıktan korunma ekibinin değerlendirme sonuçlarına göre, Nisay'ın sıralama yarışmasında hile yaptığı ve tüm Riot Games resmi kuruluşları tarafından 12 ay süreyle yasaklandığı belirlendi." Tablodaki açıklama, hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. konu.

Olayın ardından Beşiktaş Espor takımı, Nisay ile sözleşmesini feshettiğini açıkladı. Detaylı bir açıklama daha sonra verilecek ve yetkililer bu konuyu genişletmemiş gibi görünüyor.