WhatsApp Fotoğraflara İmha Modu Gelecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ilk bakışta Snapchat’i akıllara getirecek şahane bir özellik için kolları sıvadı. Şu anda pek çok kullanıcısının gözünde yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepki çeken platform, kendiyle ilgili kamuoyunda oluşan negatif algıyı yıkmak adına yoğun bir mücadele verirken; aynı zamanda yepyeni özelliklerini de test etmeyi ihmal etmiyor.

WhatsApp Fotoğraflara İmha Modu Gelecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ilk bakışta Snapchat’i akıllara getirecek şahane bir özellik için kolları sıvadı. Şu anda pek çok kullanıcısının gözünde yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepki çeken platform, kendiyle ilgili kamuoyunda oluşan negatif algıyı yıkmak adına yoğun bir mücadele verirken; aynı zamanda yepyeni özelliklerini de test etmeyi ihmal etmiyor.

WhatsApp uygulaması ile ilgili güvenilir sızıntıları ile tanıdığımız WABetaInfo‘ya göre; kendi kendini yok eden görüntüler test edilmeye başlandı. Uygulama içi ekran fotoğraflarıyla birlikte sızdırılan özellik bizlere ne gibi bir yenilikle karşılaşacağımızın ilk somut ipuçlarını verirken; aynı zamanda işlevselliği konusunda ayrıntı paylaşmaktan da kaçınmadı.

WhatsApp 2020’nin Kasım ayında kendini imha eden mesajlar özelliğini resmen yayınlamıştı. Aynı özellik yakın bir zaman önce Instagram kullanıcıları için de tanımlanırken; şimdi Facebook yazılımcıları bu fonksiyonu daha geniş çaplı kullanmayı amaçlıyor.

Fakat yakın dönemlerde özelliğin resmen kullanıma sunulabileceği tahmin ediliyor.