Windows 10 Güncelleştirmesi, Bazı Kullanıcılarda Mavi Ekran Sorunu Çıkarıyor

Microsoft'un Windows 10 için gönderdiği toplu güncelleme, bazı kullanıcıların uygulamalarının çökmesine neden oldu.

Windows 10 Güncelleştirmesi, Bazı Kullanıcılarda Mavi Ekran Sorunu Çıkarıyor

Microsoft'un Windows 10 için gönderdiği toplu güncelleme, bazı kullanıcıların uygulamalarının çökmesine neden oldu. Hatta bazı kullanıcılar bu güncellemeden sonra mavi ekran hatası aldıklarını bile belirtti. Microsoft tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen Windows 10, dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri haline geldi. Ayrıca firma tarafından sürekli güncellenmekte ve yeni özellikler eklenmektedir. Ancak sürekli güncellenmesi ve yeni özellikler eklenmesi, tüm kullanıcılar için çalışacağı anlamına gelmez. En son Windows 10 toplu güncellemesi de bazı kullanıcılar için sorunlara neden oluyor gibi görünüyor.

MSPoweruser'da yer alan mesaja göre; Windows 10 2004 kullanıcıları KB4598299, Windows 10 1909 kullanıcıları KB4598301 sürümünün uygulama çökmelerine, hatta bazen mavi ekran sorunlarıyla karşılaşacağını söylediler. Microsoft tarafından gönderilen güncelleştirme, .NET Framework 3.5 ve 4.8 için geliştirmeler içerir ve ön derleme sırasında ASP.Net uygulamasının çökmesi gibi çeşitli hataları giderir. Ancak bu sefer açıkça farklı bir sorun ortaya çıktı.

Microsoft forumundaki kullanıcılar bu sorunu güncellemeyi kaldırarak çözdüklerini belirtmelerine rağmen, Microsoft KB4598301'deki sorunun farkında olduklarını ve bir çözüm üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu sorunlardan etkilenen kullanıcılardan biriyseniz ve Microsoft'un güncellemelerini beklemek istemiyorsanız, bu güncellemeleri kaldırarak bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz. Bu güncellemeyi kaldırmak için izlenecek adımlar şunlardır: