Xbox Kontrolcü Sorunları İçin Çözümler Geliştiriyor

Xbox kontrolcüleri her zaman ergonomisi ile ön plana çıkmıştır. Uzun kullanımlarda bile ellerinizi fazla yormayan bir tasarıma sahip. Tabi bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişebiliyor. Xbox kontrolcü tasarımını garip bulan kullanıcılar da olabiliyor. Özellikle sol analoğun yukarda olması daha önce Xbox kontrolcüsü kullanmayan insanları rahatsız edebiliyor. Kontrolcü tasarımları ne kadar iyi olursa olsun her zaman bir sorun ortaya çıkmıştır.

Xbox Kontrolcü Sorunları İçin Çözümler Geliştiriyor

Xbox kontrolcüleri her zaman ergonomisi ile ön plana çıkmıştır. Uzun kullanımlarda bile ellerinizi fazla yormayan bir tasarıma sahip. Tabi bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişebiliyor. Xbox kontrolcü tasarımını garip bulan kullanıcılar da olabiliyor. Özellikle sol analoğun yukarda olması daha önce Xbox kontrolcüsü kullanmayan insanları rahatsız edebiliyor. Kontrolcü tasarımları ne kadar iyi olursa olsun her zaman bir sorun ortaya çıkmıştır.

Yeni nesil bir konsol olan Xbox Series X ve S kontrolcüleri bir takım hatalar ile ortaya çıkıyor. Kullanıcıların aynı sorunu yaşadığı belirtiliyor. Bazı kullanıcılar kontrolcü düğmelerine bastıklarında hiçbir tepki ile karşılaşmadıklarını belirtiyor. Sorun hem Xbox hem de PC kullanan oyuncuları etkiliyor. Xbox Series X ve S kontrolcülerini kullanan oyuncular her iki platformda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Microsoft, IGN‘e sorunu araştırdığını ve bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını belirten bir bildiri gönderdi. Microsoft’un bildirisi:

Microsoft olarak, tüm ürünlerimizi kalite güvence testlerinden geçiriyoruz ve müşterilere benzersiz bir oyun deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz. Bazı oyuncuların yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandalarında tepkisizlik yaşadığının farkındayız ve ekiplerimiz aktif olarak bir çözüm üzerinde çalışıyor. En iyi deneyim için, müşterileri Xbox Destek sayfasını ziyaret etmeye çağırıyoruz.”

Yaşanan bu işlevsizlik sorunlarının arkasında nasıl bir sorun var belli değil. Eğer yazılımsal bir hata ise Microsoft bunu kısa süre içerisinde çözecektir. Yine de sorun yaşayan kullanıcıların Microsoft’a Xbox Destek sayfasından ulaşması gerekiyor.