Xiaomi Mi TV’nin Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi, akıllı telefonların yanı sıra ekosistem ürünlerine verdiği önemle de tanınıyor. Şirketin diğer Mi TV‘leri yalnızca Çin’de değil, birçok ülkede de oldukça popüler.

Xiaomi Mi TV’nin Özellikleri Belli Oldu

Xiaomi, akıllı telefonların yanı sıra ekosistem ürünlerine verdiği önemle de tanınıyor. Şirketin diğer Mi TV‘leri yalnızca Çin’de değil, birçok ülkede de oldukça popüler.

Firma son zamanlarda televizyon pazarında daha fazla yer almak istiyor. Google Play Console’da kod adı ‘Croods’ olan yeni bir Mi TV’nin yer almasının da bunun bir göstergesi olduğu belirtiliyor.

“Croods” kod adlı henüz bilinmeyen bir Xiaomi Mi TV; 91Mobiles tarafından tespit edildi. Sızdırılan bilgiler arasında, televizyonun yonga seti, RAM’i; ekran çözünürlüğü ve işletim sistemi hakkında bilgiler yer alıyor.

Önemli bilgiler arasında, yeni Mi TV’ler, 2GB RAM ile eşleştirilmiş MediaTek t31 işlemci tarafından desteklenmesi yer alıyor. Bu işlemci, CPU için 1.2GHz hıza sahip 4 x ARM Cortex-A55 çekirdekten oluşacak. Grafiklere gelince, 550MHz hıza sahip bir ARM Mali G52 GPU içermesi bekleniyor.