Yapay Zeka Destekli Robot Rapçi: E-Bliss

Tolga Özuygur, robotikle ilgilenenlerin yakından tanıdığı ve son zamanlarda yapay zeka destekli robotik rapçi geliştiren Özuygur, özgün bir proje üzerinde çalışıyor ve kendisi yazıp şarkı söylüyor.

Yapay Zeka Destekli Robot Rapçi: E-Bliss

Tolga Özuygur, robotikle ilgilenenlerin yakından tanıdığı ve son zamanlarda yapay zeka destekli robotik rapçi geliştiren Özuygur, özgün bir proje üzerinde çalışıyor ve kendisi yazıp şarkı söylüyor. Tolga Özuygur, YouTube kanalında 366.000 abonesi ile elektronik ve robotik projeleri hakkında eğlenceli ve bilgilendirici videolar paylaştı ve son olarak her YouTube kanalının olmazsa olmazı T-Rap müziğini paylaştı. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi Özuygur da T-Rap'i kendi yöntemiyle kanalına entegre etti. Özuygur, her YouTuber gibi T-Rap şarkıları yapmak istediğiniz için YouTube Rapper'ı sıfırdan yapmaya karar verdiğini ancak kendi yapamayacağını (!), Ayrıca yapay zekadan müzik yardımı aldığını söyledi.

Tolga Özuygur, E-bliss adını verdiği "YouTube Rapçi" yi fiziksel olarak görüntülemek için kafanın farklı kısımlarını yazdırmak için bir 3D yazıcı kullandı. E-bliss sözlerle eşzamanlı olarak çalınacağından, lütfen robotun hareketli çenelere sahip olduğundan emin olun. Projenin ikinci aşamasında Cem Uzunoğlu ve Özuygur, GPT-2 programlama desteğiyle, mevcut T-Rap parçasının metnini kullanarak E-mutluluk'a (!) Hayat veren yapay zekayı eğiterek kendi kendi T-Rap sözleri. Sonuç olarak, E-bliss’in ilk single'ı olan Fiberim Wet, biraz ses düzenlemesine, iyi bir arka plana (vuruş) ve birçok otomatik ayarlamaya sahipti.