Yapay Zekadan Tüp Bebek Tedavisine Yeni Bir Umut

Yapay zeka teknolojisi bugün hayatımızın her alanına yayılmaya başladı. Bu alanlaraın yanına tüp bebek tedaviside eklendi.

Yapay Zekadan Tüp Bebek Tedavisine  Yeni Bir Umut

Yapay zeka teknolojisi bugün hayatımızın her alanına yayılmaya başladı. Tüp bebek tedavisi infertil ailelere umut verse de, mevcut yöntemlerin başarı oranı hala% 22 ile% 30 arasındadır. İlk denemelerde yapay zeka kullanılarak geliştirilen yeni tüp bebek tedavileri bu oranı% 50'den fazla artırdı.
Suni tohumlama IVF tedavisi nasıl çalışır?
Aslında yapay zekanın in vitro fertilizasyonu karşılaştığımız ilk teknoloji değil. Türkiye'de de akıllı PGT tedavisi benzer bir mantık uyguladı ve yeni tedavi yöntemleri de araştırılıyor.

Embryonics, embriyoları etkili bir şekilde seçmek için yapay zekayı başarıyla kullanan İsrailli bir kadın şirketidir. Tüp bebek tedavisi için temel olarak erkeğin aldığı sperm ve kadının aldığı yumurta döllenir ve ardından gelişen embriyolardan yani döllenmiş yumurtalardan sağlıklı yumurtalar seçilir.
Doktorların bilinen yollarla yaptığı seçimler, sağlıklı embriyoların seçilmesi için yeterli değildir. Embriyo yeterince güçlü değilse gebeliğin başarı oranını düşürecektir.

Öte yandan, Embryonics 789 embriyonun 8.000 hızlandırılmış videosunu analiz etti ve bunları pozitif embriyo geliştirme olasılığını tahmin etmek için algoritmalar eğitmek için kullandı.

Bu yöntemin ön sonuçlarına göre 6'sının pratikte başarıyla hamile olduğu ve bu aktiviteye 20-40 yaşları arasında 11 kadının katıldığı tespit edildi. Diğer beş sonuç henüz açıklanmamasına rağmen, ilk teste göre yöntem% 50'nin üzerinde başarı oranına ulaştı.

Yapay zeka tarafından geliştirilen bu yöntem, Akıllı PGD gibi yöntemlerin daha etkili yapay zeka tekniklerini kullanmasına olanak sağlıyor. Tedavi hala test aşamasında ve uzmanlar, etkinliğini bulmak için daha fazla hastanın denenmesi gerektiğini açıkladı.