Yarı İletken Çip Kıtlığına Çözüm !

Amerikan Başkanı Joe Biden, otomobil ve akıllı telefon gibi ürünlerin üretimini engelleyen küresel yarı iletken çip kıtlığına ilişkin artan endişeleri gidermek için bir yönetim emri imzalayacak.

Yarı İletken Çip Kıtlığına Çözüm !

Amerikan Başkanı Joe Biden, otomobil ve akıllı telefon gibi ürünlerin üretimini engelleyen küresel yarı iletken çip kıtlığına ilişkin artan endişeleri gidermek için bir yönetim emri imzalayacak.

Yarı iletken çip eksikliği giderilecek

Edinilen bilgilere göre Beyaz Saray’ın idari emri, federal hükümeti bilgisayar çipleri ve elektrikli araçlarda kullanılanlar gibi büyük kapasiteli piller de dahil olmak üzere dört ürün setindeki tedarik zincirlerini 100 günlük inceleme yapmaya yönlendirecek. Söz konusu çip kıtlığının yaşanmasındaki en büyük etken hiç kuşkusuz koronavirüs salgınının yarattığı bir dizi gelişmeydi. Zira günlük yaşamın büyük bir kısmının çevrimiçi hale gelmesi, elektronik ürünlere olan talebi daha da artırmıştı. Üstüne üstlük salgın döneminde çip üretiminin de yavaşlaması ve eski başka Trump’ın da Çin’le yürüttüğü ticari savaş işleri daha da zorlaştırmıştı.