Yeni iPad Modellerinin Ekranlarına OLED Paneller Geliyor!

Apple, geçtiğimiz Ekim ayında çıkardığı iPhone 12 ailesini OLED ekranlarla donattı. DigiTimes’ın yayınladığı habere göre şirket, yeni tanıtılacak olan iPad modellerinde de OLED paneller kullanacak. Yeni cihazlarla birlikte bir de OLED ekranlı MacBook duyurulacağı söyleniyor.

Yeni iPad Modellerinin Ekranlarına OLED Paneller Geliyor!

Apple, geçtiğimiz Ekim ayında çıkardığı iPhone 12 ailesini OLED ekranlarla donattı. DigiTimes’ın yayınladığı habere göre şirket, yeni tanıtılacak olan iPad modellerinde de OLED paneller kullanacak. Yeni cihazlarla birlikte bir de OLED ekranlı MacBook duyurulacağı söyleniyor.

Modellerin tanıtımı için Apple, 2022 yılını bekleyecek. 2021 yılı içerisinde de şirket, mini LED panellere sahip yeni iPad ve MacBook cihazlarını gözler önüne serecek.

2022 yılında göreceğimiz OLED ekranlı yeni tablet, 12.9 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacak. Aynı yıl içerisinde tanıtılması beklenen MacBook Pro, 16 veya 17 inçlik ekranla donatılacak. Ancak şirket, konuyla alakalı kesin bir karara varmış değil. Son olarak şirketin, yeni ekran panellerine sahip modellerini bu yılın dördüncü çeyreğinde üretmeye başlayacağı biliniyor.