Zoom Geliştiriciler İçin Yeni SDK Yayınladı

Zoom Geliştiriciler İçin Yeni SDK Yayınladı

Zoom, geliştiricilerin uygulamayı yazılımlarına entegre etmelerine yardımcı olmak için yeni bir SDK (yazılım geliştirme kiti) yayınladı. Şirkete göre, artık Zoom platformunun üzerinde geliştiriciler kendi “video tabanlı uygulamalarını ve web sitelerini” oluşturabilecek, Zoom’un video ve ses özelliklerini doğrudan uygulamalarına kolay bir şekilde dahil edebilecek.

Şirket, geliştiricilerin Zoom’un sohbet işlevlerini sosyal medya ve oyun platformlarından sanal perakende uygulamalarına kadar birçok farklı ortamda kullanmasını öngörüyor.

Zoom ürün pazarlama müdürü Natalie Mullin bir blog gönderisinde konuyla alakalı, “Video SDK’mızı kullanarak geliştiriciler, Zoom Meetings kullanıcı arayüzüne bağlı kalmadan müşteri katılımını artırabilir ve gelir için yeni fırsatlar sağlayabilir” açıklamasında bulundu.

Yayınlanan SDK, Zoom’un araçlarını geliştiricilere ulaştırmaya yönelik daha kapsamlı bir girişimin parçası olarak belirtiliyor. Şirket ayrıca, geliştiricilerin mevcut geliştirici araçları hakkında bilgi edinebilecekleri ve bunlara erişebilecekleri merkezi bir portal da başlatacak.